Kurumsal Taşımacılık

Holoğlu Nakliyat

Yakında bir taşımamı mi planlıyorsunuz? Dışarıdaki birçok taşıma şirketi dolandırıcılığından birine düşmekten mi korkuyorsunuz?

Sorunsuz bir taşınma için nakliyeci kiralamayı düşünüyorsanız, dikkatli bir şekilde ilerlemeniz gerekir. Ne yazık ki, dışarıda pek çok taşınma dolandırıcılığı var ve dikkatli olmazsanız, kendinizi bir tanesine yakalanmış bir şekilde  bulabilirsiniz.

Neyse ki, kendinizi korumanıza yardım etmek için buradayız. Aşağıda,  taşıma dolandırıcılıklarından kaçınmak ve ihtiyaçlarınız için en iyi nakliyecileri işe almak için basit kılavuzumuz bulunmaktadır.

1. Bir Öneri Alın

Taşınma dolandırıcılığından kaçınmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri arkadaşlarınızdan, ailenizden ve iş arkadaşlarınızdan tavsiye istemektir. Ayrıca, kiralamak isteyeceğiniz saygın bir taşıma şirketi bilip bilmediklerini öğrenmek için emlakçınızla konuşmak isteyebilirsiniz.

Tanıdığınız biri bir  ev taşıma hizmetiyle harika bir deneyime sahipse , onu işe almak isteyebilirsiniz. Ağızdan ağza konuşmanın gücünü hafife almayın. Arkadaşlarınızın veya ailenizin daha önce birlikte çalıştığı bir şirketi işe alarak, onların gerçek bir anlaşma olduğunu ve onlar tarafından dolandırılma olasılığınızın düşük olduğunu bileceksiniz.

2. Araştırmanızı Yapın

Kullanacak bir taşıma şirketi bulmaya çalışırken, araştırmanızı yapmanız önemlidir. İşe almayı düşündüğünüz nakliyecileri kapsamlı bir şekilde değerlendirmelisiniz, bu nedenle şirketi çevrimiçi olarak araştırdığınızdan ve onlar hakkında neler bulabileceğinizi görün. Önce nakliyecinin web sitesine bakın, ancak bulabileceğiniz başka bilgiler olup olmadığını da kontrol edin.

Facebook, Google ve Yelp gibi siteler, birçok yerel taşıma şirketinin çevrimiçi incelemelerini sunar. Düşündüğünüz şirketin bu sitelerdeki derecelendirmelerle ilgili harika değerlendirmeleri varsa, bu, meşru ve işe alınmaya değer olduklarının iyi bir göstergesi olabilir.

3. Profesyonel Nitelikler Arayın

Bir taşıma şirketini çevrimiçi olarak araştırmaya ek olarak, taşıma şirketinin tam olarak neler sunabileceğini öğrenmek için biraz araştırma yapmalısınız. Taşınan şirketinin K3 yetki belğesi olduğundan emin olmalı ve şirketin sigortası olduğunu doğrulamalısınız. Ayrıca, şirketin bölgenizde ne kadar süredir faaliyet gösterdiğini de araştırmalısınız.

5. Bir Sözleşme İmzalayın

Kiralamak için bir nakliye şirketi seçtikten sonra, her şeyi yazılı olarak aldığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Kendinizi korumak ve mağdur edilmemenizi sağlamak için nakliye şirketi ile bir sözleşme oluşturmalısınız.

Bir sözleşme imzalamak, bir şeylerin ters gitmesi durumunda sizi yasal olarak korumaya yardımcı olabilir ve sizin ve nakliye şirketinin sahip olduğu sorumlulukları açıkça belirtecektir. Bir nakliye şirketi sözleşme imzalamak istemiyorsa, o zaman profesyonel bir şirket olmayabilir.

6. Haklarınızı ve Sorumluluklarınızı Anlayın

Bir nakliyat firmasının güvenilir olduğunun göstergelerinden biri de sizi hak ve sorumluluklarınız konusunda eğitmeye çalışıp çalışmadıklarıdır. Bir nakliyat şirketi yasalar gereği müşterilere onları işe almayla ilgili hakları ve sorumlulukları hakkında bilgi vermekle yükümlüdür ve bunu yapmazlarsa meşru olmayabilirler.

7. Yüksek Kaparolara Dikkat Edin

Çoğu nakliyat şirket, taşınırken küçük bir kaparo talep edecektir. Ancak, çok yüksek bir kaparo talep eden bir şirketten uzak durmanız gerekir. Bir şirket büyük bir kaparo isterse, dolandırıcılığa maruz kalabilirsiniz ve muhtemelen parasını ödediğiniz hizmetleri alamayacaksınız.

Bu İpuçlarıyla Taşınma Şirketi Dolandırıcılıklarından Kaçının

Nakliyeci kiralamayı düşünüyorsanız, yukarıdaki kılavuzu dikkate aldığınızdan emin olun. Dışarıda pek çok taşıma şirketi dolandırıcılığı olsa da, yukarıdaki adımları izlediğiniz ve bir taşıma şirketini işe almadan önce iyice değerlendirdiğiniz sürece bunlardan kaçınmak çok zor değil.